خرید(چگونه با جذاب سازی کلاس و منسوخ نمودن روش های تدریس سنتی دانش آموزان را به درس زیست شناسی علاقه مند نمایم)

چکیده تدریس به معنای ساده، یعنی سخنرانی یک دبیر برای تعداد زیادی دانش آموز. این باور ریشه در قرون وسطی دارد. در زما نهای گذشته وقتی کتابی کمیاب میشد، این احساس در دبیر به وجود می آمد که بهتر است دانش خود را در قالب سخنرانی و خطابه منتشر کند؛ اما به تچگونه با جذاب سازی کلاس و منسوخ نمودن روش های تدریس سنتی دانش آموزان را به درس زیست شناسی علاقه مند نمایم||جی اِچ40063905|ghe1723872|چگونه با جذاب سازی کلاس , منسوخ نمودن روش های ,تدریس سنتی دانش آموزان را به درس, زیست شناسی علاقه مند نمایم
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع چگونه با جذاب سازی کلاس و منسوخ نمودن روش های تدریس سنتی دانش آموزان را به درس زیست شناسی علاقه مند نمایم می باشد.

چکیده

تدریس به معنای ساده، یعنی سخنرانی یک دبیر برای تعداد زیادی دانش آموز. این باور ریشه در قرون وسطی دارد. در زما نهای گذشته وقتی کتابی کمیاب میشد، این احساس در دبیر به وجود می آمد که بهتر است دانش خود را در قالب سخنرانی و خطابه منتشر کند؛ اما به تدریج با پیشرفت فناوری و تغییر یادگیرنده، نیاز به تغییر در رو شهای آموزشی احساس شد. امروزه آموزش زیست شناسی با چالشهای بسیاری روبه روست. از جملة این چالشها استمرار روشهای تدریس منسوخ شده، تفکیک آموخته های علمی از دنیای واقعی، کمبود ساعات درسی هفتگی، کاهش فعالیتهای آزمایشگاهی، عدم برنامه ریزی و طبقه بندی درستِ برخی از مطالب درسی، آزمو ن محوری، تمرکز برآموزش کنکوریِ مفاهیم و بالاخره کمبود توجه به خلاقیت یادگیرندگان است.

در مقابل اینها، روشهای مبتنی براستعدادیابی و توجه به فعالیتهای خلاقانه، فعال کردن دانش آموزان در فرایند تدریس با استفاده از رو شهای نوین تدریس، برگزاری اردوهای علمی و بازدید از دستآوردهای علمی جدید، کوشش برای رفع ایرادهای مطالب درسی،توجه به فعالیتهای آزمایشگاهی با اختصاص امتیاز یا نمره به آن، توجه به یادگیری مفاهیم پایه بهجای تمرکز بر نکات کنکوری ومانند اینها از راهکارهای موجود برای بهبود آموزش زیست شناسی و پیشرفت یادگیرندگان است.با توجه به مطالب ذکر شده اینجانب علیرضا حاجیان برای علاقمند نمودن دانش آموزان سال اول دبیرستان ایثار گران ابن سینا شهرستان نهاوند به درس زیست شناسی سعی نموده ام که از روش های جدید و جذاب استفاده نموده تا بتوانم دانش آموزانم را هرچه بیشتر به این درس و مسائل زیست محیطی علاقه مند نمایم.

مقدمه

علم زیست شناسی در عصر حاضر از اهمیت برتری نسبت به سایر پدیده‌ها برخوردار است. چون این علم چه در رابطه با مسائل و تحولات ژنتیکی و چه در مورد مطالعات زیست محیطی مستقیما با پیکر موجودات زنده حیات را بر روی کره زمین تشکیل داده‌اند، سروکار دارد.

با دو برابر شدن حجم اطلاعات در زمینه ژنتیک هر دو سال یکبار ، و با فعالیت بینش از حد علم مکانیک ژن در مهندسی ژنتیک مرحله اصلی بر پا کردن تجهیزات را پشت سر گذاشته و اکنون آماده ورود به مرحله بهره برداری است. شرکت‌های بزرگ هم اکنون با جدیت در پی یافتن کاربردهای تجاری زیست شناسی جدید هستند. آنها رویای قرار دادن آنزیم‌ها را در اتومبیل جهت تنظیم دود اگزوز ، در سر می‌پرورانند. آنان از چیزی سخن می‌گویند که نشریه نیویورک تایمز آن را "میکروب‌های فلز خوار" نامید، که می‌توان از آنها در استخراج فلزات گران قیمت از اعماق اقیانوس استفاده کرد.

آموزش (تدریس) عبارت است از تعامل یا رفتار متقابل دبیر و شاگرد براساس طراحی منظم و هدفدار دبیر، برای ایجاد تغییر در رفتار . علم زیست شناسی مجموعه ای از دانستنی هاست که از راه تجربة حسّی و آزمایش به دست می آیند. از نظر تاریخی دانش علمی گذشته را باید در متن تاریخی همان دوره بررسی کرد و نباید آن را با دانش امروزی مقایسه کرد.


مطالب دیگر:
پژوهش نمایشگاه نقاشیپاورپوینت کنترل ایمنی وامنیت ماشین الات ومصالح و کارگاهپاورپوینت آشنایی با میدان نقش‌جهانآشنایی با خانه مشروطه - آذربایجان‌شرقیپاورپوینت آماده سازی زمین از منظرگاه طراحی شهریپاورپوینت آسانسور و پله برقیتحقیق در نقصان پژوهشهای آسیب شناختی امنیتیتحقیقی پیرامون هنرهای سنتی ایران،قلمدانتحقیق اندیشه سیاسی هانرتحقیق بررسی تابعیت و اعمال سیستم خون و خاك در آن (حقوقی)ترجمه خط تلفن قرمز (گیل بلیج)ترجمه داستان «جین آیر» همراه با لاتینترجمه فصل پنجم كتاب اصلاح و بهبود تئاترترجمه فصول 1و4 كتاب آموزش و پرورش سیاسی و ثبات Political Education and Stabilityترجمه مقاله بررسی تكنولوژی F.P.G.Aترجمه مقاله رهبردی در سازمانترجمه مقاله ساختار سرامیك همراه با متن لاتینترجمه مهر هفتم (هنر)تست عربی با جواب تشریحیجزوه آموزشی جامع آشپزیخلاصه فصل پنجم و ششم كتاب «نظریه‌های علوم انسانی»خلاصه و تحلیل كتاب سمفونی مردگان (اثر عباس معروفی)داستانی فراموشی در عشقمجموعه گزارش کار آزمایشگاه داروسازیگزارش کامل آزمایشگاه كنترل كیفیت شركت داروسازی آریا