خرید(تحقیق در مورد ویروسهای کامپوتری چگونه کار می کنند؟ )

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات دسته بندی : وورد نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت ) تعداد صفحه : 13 صفحه قسمتی از متن .doc : ویروسهای کامپوتری چگونه کار می کنند؟ ویروس های رایانه ای بسیار اسرار آمیز هستند و توجه بسیاری از برنامه ویسان مشاتحقیق در مورد ویروسهای کامپوتری چگونه کار می کنند؟ ||جی اِچ1634414|ghe1723872|تحقیق در مورد ویروسهای کامپوتری چگونه کار می کنند ,ویروسهای کامپوتری چگونه کار می کنند ,دانلود تحقیق در مورد ویروسهای کامپوتری چگونه کار می
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع تحقیق در مورد ویروسهای کامپوتری چگونه کار می کنند؟ می باشد.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 13 صفحه

قسمتی از متن .doc :

ویروسهای کامپوتری چگونه کار می کنند؟

ویروس های رایانه ای بسیار اسرار آمیز هستند و توجه بسیاری از برنامه ویسان مشاوران امنیتی شبکه های اینترنتی و حتی افراد عادی که از رایانه برای کارهای معمولی خود استفاده میکنند را به خود جلب کرده اند و سالانه هزینه هنگفتی برای جلوگیری ازانتشار و بالا بردن امنیت شبکه ها و رایانه ها د رمقابل ویروس ها صرف می شود. اگر بخواهیم از دید دیگری به ویروس ها نگاه کنیم نقاط آسیب پذیری و میزان آسیب پذیر بودن سیستم رایانه ای خود و یا اکنیت شبکه ای که ما د رحال کار با آن هستیم به ما نشان می دهند که البته ممکن است این کار کمی برایمان گران تمام شود!

یک ویروس که از طراحی و زیر ساخت پیچیده و سازمان یافته ای بهره مند باشد می تواند تاثیرات شگفت انگیز و در بعضی موارد مخرب بر روی شبکه اینترنت بگذارد. اثراتی که این ویروس ها بر اینترنت میگذارند و تعداد رایانه ها یی که آلوده می کنند خود گواه ارتباطات پیچیده و عظیم انسان ها و رایانه ها و شبکه های اطلاع زسانی در اینترنت می باشد.

برای مثال ویروس جدید مایدمMydoom worm)) تخمین زده شده که در یک روز حدود 255 هزار رایانه را آلوده کرده باشد. ویروس ملیسا( Melissa virus ) در سال 99 و من شما را دوست دارم I LOVE YOU در سال 2000 که ویروس های قدرتمندی که مایکروسافت و بسیاری از شرکت های ارائه دهنده سرویس ایمیل را مجبور کرد تا زمان پاک سازی و رفع مشکلات بوجود آمده توسط ویروس سرورهای خود را خاموش کنند . شاید وقتی کمی تحقیق کنید و عملکرد این ویروس ها را مورد مطالعه قرار دهید بسیار شگفت زده خواهید شد وقتی بفهمید که این ویروس ها بطرز بسیار ساده ای این کار ها را انجام می دهند. اگر در زمینه برنامه نویسی اطلاعات مختصر و یا حتی زبان برنامه نویسی بلد باشید با دیدن کد های برنامه این ویروس ها به ساده بودن و طرز کار ساده آن ها پی خواهید برد و از آن شگفت زده می شوید.

در این مقاله بحث ما در باره ویروس ها هم ویروس های معمولی و هم ویروس هایی که اخیرا شروع به فعالیت کرده اند می باشد بنابرا ین شما طرز کار ویروس ها و همچنین اطلاعاتی در باره نحوه محافظت و مقابله خود در برابر آن ها را یاد خواهید گرفت. تعداد ویروس ها در حال حاضر د رحال کاهش بوده ولی بعضی اوقات شخصی روش جدیدی برای ساختن آن پیدا می کند و بدین ترتیب ویروس جدیدی طراحی و ساخته می شود.

انواع آلودگی ها :

به دلیل اینکه ویروس ها نوعی از آلودگی های رایانه ای محسوب می شوند پس ما به جای واژه نادرست انواع ویروس ها از انواع الودگی ها استفاده می کنیم:

ویروس ها (Viruses):

ویروس ها یک برنامه یا کد(اسکریپت) بسیار کوچکی است که بر روی برنامه های بزرگتر سوار می شوند. یعنی در بین کد های اصلی یا فایل های اصلی بک برنامه دیگر که معمولا پر کاربرد می باشد قرار میگیرند و به محض نصب برنامه اصلی خود را وارد سیستم رایانه ای شخص قربانی می کنند و هنگام اجرای برنامه به طور خود کار اجرا میشوند و شروع به تخریب ( کارهایی که نویسنه ویروس از آن خواسته) می کنند.

ویروسهای پست الکترونیکی (Email-viruses):

این ویروس ها که از طریق پست الکترونیکی منتشر می شوند با وارد شدن به رایانه فرد خود را از طریق ایمیل هایی که در Address book شخص قربانی موجود هستند منتشر میکنند.

کرم ها (Worms) :

یک کرم قسمت کوچکی از یک برنامه میباشد که از طریق رایانه هایی که تحت یک شبکه کار میکنند و یا حفره های امنیتی موجود در یک سیستم عامل و یا برنامه اجرایی , خود را منتشر میکنند. روش انتشار آن ها از طریق شبکه بدین صورت است که یک کرم ابتدا که برای وارد شدن, رایانه مورد نظر را اسکن کرده و حفره های امنیتی موجود در آن را شناسایی می کند و سپس از طریق این حفره ها وارد رایانه دیگری شده و خود را گسترش می دهد.

اسب های تراوا(Trojan horses):

اسب های تراوا نیز از یک برنامه ساده ساخته می شوند. آن ها می توانند از طریق یک بازی اینترنتی آن لاین و یا دریافت ایمیل و ... وارد سیستم شما شوند.ولی وقتی که اجرا می شوند اثرات بسیار بدی بر روی سیستم شما بگذارند برای مثال ممکن است اطاعات هارد دیسک شما را پاک کرده یا حتی هارد شما را بسوزانند.ولی ضعف این نوع آلودگی ها تنها در این است که به صورت خود کار نمی توانند خود را منتشر کنند.مراقب این نوع از آلودگی ها باشید!

ویروس چیست ؟

بدان دلیل به ویروسهای کامپیوتری لفظ ویروس را اطلاق می کنند زیرا ویژگیهای آنها همانند ویروسهای بیولوژیکی می باشد . همانطور که یک ویروس کامپیوتری از کامپیوتری به کامپیوتر دیگر منتقل می شود ، یک ویروس بیولوژیکی نیز از بدن یک فرد به فرد دیگر منتقل میگردد .

البته شباهتهایی در سطوح عمیق تر نیز دارند که حائض اهمیت است . یک ویروس بیلوژیکی یک جاندار نیست . یک ویروس بیولوژیکی قطعه ای از DNA بوده که دارای یک غشای محافظ بوده و برخلاف سلول نمی تواند به تنهایی چیزی را تولید را کاری انجام دهد چون آن یک جاندار نیست . بلکه یک ویروس باید DNA خودش را به داخل یک سلول فرستاده و سپس این DNA ویروسی از سوخت و ساز سلول استفاده نموده و خود را تکثیر نماید .

گاهی اوقات سلول از بخش های ویروسی انباشته میشود بگونه ای که از هم پاشیده شده و ویروس را آزاد می کند . والبته گاهی اوقات نیز ذرات جدی ویروسی در داخل سلول جوانه زده و به این ترتیب سلول نیز زنده میماند .

یک ویروس کامپیوتری ممکن است که هرکدام از ویژگیهای فوق راداشته باشد .

برای اینکه یک ویروس رایانه ای اجرا گردد باید توسط یک فایل یا برنامه اجرا گردد . اگر برای بار اول اجرا گردد آنگاه از آن به بعد خود ویروس میتواند دیگر پرونده ها و برنامه ها را آلوده نماید .

آشکار است که تناسبات بین ویروس های رایانه ای و بیولوژیکی خیلی کم است ولی آنها با اندازه کافی شباهت دارند که بخواهیم نام یکسانی به آنها بدهیم .مطالب دیگر:
🔗پاورپوینت درباره نانوکاتالیست مخصوص سمینار ارشد🔗همه کتابهای ناوالگرایی به زبان فارسی🔗تحقیق درموردنقوش و خطوط روی سکه های دوره ساسانی🔗دانلود رایگان گزارشگار آزمایشگاه فیزیک 1 رشته ی مهندسی عمران همراه با محاسبات کامل pdf🔗ورکشاپ ذهن ثروت ساز، سلامتی آفرین و اسرار آمیز دکتر جو دیسپنزا🔗الگوی طراحی آموزشی آشور مخصوص آموزگاران ابتدایی🔗ترجمه کتاب ارزش ها در تدریس آموزش عالی نوشته تونی هارلند و نیل پیکرینگ(Values in Higher Education Teaching)🔗آزمون درس 1 و 2 فارسی پایه ششم دبستان🔗آزمون درس 1 و 2 علوم تجربی پایه ششم دبستان🔗آزمون فصل 1 و 2 ریاضی پایه ششم دبستان🔗آزمون فصل اول ریاضی پایه ششم دبستان🔗آزمون درس 1 و 2 مطالعات اجتماعی پایه ششم دبستان🔗تحقیق درموردتئاتر و سینما🔗مقاله بررسي روند حضور زنان در هنر هاي تجسمي🔗مقاله هنر مجسمه سازی در یونان باستان🔗دانلودمقاله هنر غرفه آرایی🔗تحقیق نقوش فرش ايران و چگونگي طبقه بندي آن 76ص🔗روش های کاربردی امربه معروف+آموزش کسب درآمد اینترنتی🔗تحقیق نقوش سنتي ايران 35 صفحه🔗تحقیق در مورد نشانه شناسی 45 ص🔗تحقیق درباره نگرش به زن از ديدگاه قرآن و بررسي تطبيقي با آيين هاي زرتشت، يهود و مسيحيت🔗تحقیق در مورد گرافیک محیطی 15 ص🔗تحقیق در مورد گرافیک در تئاتر 45 ص🔗آموزش تابلو خوانی حرفه ای محمد حسین همتی🔗مینی دوره "من به شما یاد میدهم چطور ثروتمند شوید"